Mistrovství světa Spartan 2023

Česká štafeta vyhrála závod, Hrdina se stal vícemistrem na Mistrovství světa Spartan 2023

Poblíž města Abú Dhabí (UAE) se ve dnech 8.-10.12. uskutečnilo MS Spartan.

Mistrovství se skládá ze tří závodů různých distancí – 3K (3km) byl na programu v dnes, Beast (21+km) v sobotu 9.12. a Štafety jsou na programu v neděli 10.12.

Páteční závod na 3K probíhal systémem kvalifikace, kdy závodníci běželi dvě kvalifikační kola (každé mělo asi 1 km a 10 překážek) a v každém kolem odpadlo 8 posledních. Do finále tak odstartovalo 16 závodníků, na které čekaly 3 závěrečná kola.

Mistryní světa se stala Lindsay Webster (CAN) a mistrem světa Veejay Jones (USA)

Z našich se nejlépe vedlo Pavlovi Hrdinovi, který v kvalifikacích skončil na 2. respektive 4. místě a ve finále překvapil všechny favority a vybojoval celkové 2. místo. Na předposlední překážce byl dokonce na první pozici, ale Jones Hrdinu předběhl v ručkování a do cíle doběhl o 15 vteřin dříve.

Dalšímu z čechů Petru Vinickému se také velmi dařilo. V kvalifikacích zaběhl 8. a 9. čas, ale ve finále zabojoval a doběhl si pro konečné 5. místo.

V ženách se dařilo Kláře Lokajíčkové. Ženy běžely pouze jedno kvalifikační kolo a v něm skončila Lokajíčková pátá. Ve finále potom vybojovala celkové 6. místo.

V neděli startovaly národní štafety a naše štafeta ve složení Pavel Hrdina, Klára Lokajíčková a Roman Tóth předvedli bezchybný výkon a vybojovali první místo. Na druhém doběhla štafeta Slovenska, třetí skončili Dánové.