CZECH NINJA GAMES – 2.závod

Fénix Challenge – 2. závod CZECH NINJA GAMES
 
Zatím největší Ninja závody v ČR uspořádal Fénix Plzeň. Závodu Fénix Challenge se zúčastnilo devět desítek závodníků a kapacita závodu tak byla téměř vyčerpána.
 
Pořadatelé připravili pestrou škálu překážek, které prověřily nejen sílu, rychlost a obratnost, ale také přesnost, koordinaci a rovnováhu. Všichni kteří nepostoupili do stage 2 soutěžili dál ve finále B a každý tak měl možnost minimálně dvou startů.
 
Junioři, kteří se připravují již delší čas, se hlásili do soutěže pro dospělé a absolvovali stejnou trať. A nejen to. Skvělým výkonem se jim dařilo jednotlivé dráhy prolétnout mnohdy lépe než dospělým. Soutěž žen tak juniorky zcela ovládly a členky oddílů SkiRun Čakovice a Sokol Dvůr Králové obsadily všechny tři stupně vítězů v pořadí Rybišarová, Holanová a Tomášková. V mužích po strhujícím finále opět vystoupal na nejvyšší stupínek Kratochvíl, následně další z juniorů Klas (oba Fénix Plzeň) a zejména díky skvělým časům z prvních dvou kol uhájil třetí místo Svoboda.
 
Pro děti, které se sportem teprve začínají, připravil pořadatel několik zjednodušených tratí. Zejména ti nejmladší od věku pěti let měli závod připravený tak, aby je hlavně bavil a vedl k všestrannému pohybu v jejich životě. Výsledkově dominoval klub SkiRun Čakovice ziskem pěti zlatých medailí z šesti možných.
 
Další závod národní série Czech ninja games se uskuteční 17. a 18. února v Českých Budějovicích. Už je znám termín i další zastávky CNG a to 30. března Dvůr Králové nad Labem.