Představení OCRRUNNING.CZ

82056787_2567650316853344_2785698685625827328_n

Nového partnera ČAPS nám představí ten nejpovolanější – Martin Šálek.

Co je vlastně ocrruning.cz?

OCRRUNNING.CZ je nový  multibrand obchod, který je zaměřený na tradiční sportovní značky jako jsou MIZUNO, SAUCONY, ICEBUG, NEW BALANCE nebo MERRELL. Portfolio značek jsem vybíral na základně vlastních dlouholetých zkušeností, jak z triatlonu a duatlonu, tak z běžeckých a OCR závodů.

Co Ty a sport?

Sport provází mně a mojí rodinu prakticky na každém kroku. Začal jsem v cca deseti letech plaváním, pak přibývaly další sporty; tenis, běhání, kolo, lyžování, běžecké i sjezdové, a po roce 1990 jsem se začal naplno věnovat triatlonu. Mám za sebou více než 200 triatlonů v různých distancích, včetně několika ironmanů.  Odvětví OCR jsem propadl v roce 2015, kdy jsem započal svojí úspěšnou anabázi s distribucí obuvi ICEBUG a začal se podílet na rozvoji, propagaci hřebového běhání. Absolvoval jsem několik mezinárodních závodů, včetně dvou ME a jednoho MS. Vzhledem ke svému věku již OCR beru spíše jako velkou zábavu a srdeční záležitost s mnoha kamarády okolo:) Velmi aktivně sportují i moji dva synové. Marek (21) byl členem širšího výběru reprezentace v plavání a Matěj (17) je juniorským reprezentantem ve volejbale. Mojí ženě Martině, díky její vynikající kondici, zachránil sport před dvěma lety doslova život!

Jaké jsou tvoje zkušenosti s prodejem sportovního zboží, potažmo sportovní obuvi?

Tomuto segmentu – prodej běžecké obuvi, se věnuji více než 25 let. V roce 1995 jsem měl to štěstí podílet se uvedení značky ASICS na český a slovenský trh. Později jsem pracoval asi 7 let pro jeden z největších multibrand řetězců sportovní obuvi v Evropě a podílel se na otevření více než 40 prodejen se segmentem sportovního obutí. Za tu dobu jsem měl na nohou snad všechno, co nabídka běžeckých bot umožňovala.

Jaké výhody je schopen ocrrunning.cz členům asociace ČAPS nabídnout?

Nabízím v podstatě kompletní sortiment, který je potřeba na trénink, závody, regeneraci i volný čas. Nabízím také samozřejmě, s ohledem na své zkušenosti, adekvátní zákaznický servis,. Dále také osobní přístup a myslím, že i dobrou znalost prostředí OCR. Nedílnou součástí jsou výborné podmínky pro členy ČAPS. V kooperaci s Vámi, jsme myslím, připravili systém benefitů tak, že cena, za kterou na OCRRUNNING.CZ Vaši členové mohou nakoupit, je bezkonkurenční. A o to mi hlavně šlo. Nabídnout skvělou a funkční značku s adekvátním zákaznickým servisem a za těch nejlepších možných podmínek.

Proč zrovna OCR a ČAPS?

Na to je v celku jednoduchá odpověď. Petr (Vinický) je jeden z prvních lidí, které jsem v komunitě OCR běžců poznal. Nesmírně si ho vážím jako člověka a sportovce. Jirku (Cimlera) znám také strašně dlouho a měl jsem to štěstí s ním absolvovat ne jen OCR závody, ale také jsme se společně pokoušeli (zatím oba neúspěšně) o kvalifikaci na MS v XTERRA (v terénním triatlonu). Je to jeden z nejmultifunkčnějších sportovců, které znám a bezvadný a spolehlivý chlap. Kristínka (Málková) je asi největší srdcař v komunitě OCR a také s ní občas bojuji (bojoval jsem) na trati, takže máme nějaké ještě nevyřízené účty. Takže pro mě tito tři byli jasná volba a záruka ke spolupráci.

Když jsem před časem absolvoval první závody OCR (Predator Race) zjistil jsem úžasnou věc. Jako bývalý tělocvikář a trenér vím, jak je strašně těžké udržet mladé u sportu. Jak je těžké se v dospělém věku vůbec ke sportu dostat, jak překonat zaběhlé stereotypy, kdy na sport nezbývá čas a mnohdy ani chuť. Jak strašně těžké je najít třeba ve třiceti motivaci, začít něco dělat, hýbat se, zhubnout, začít běhat! OCR je úžasný a fantastický sport, který vede mladé i ty starší k multifunkčnímu pohybu. Tento stát nedělá pro rozvoj a podporu tohoto nádherného sportu vůbec nic! To byl hlavní důvod, proč jsem se rozhodl pro podporu OCR komunity u nás.

Pro aktivaci slevy je nutné zadat při registraci na stránkách ocrrunning.cz Vaše členské ID a unikátní slevový kód, který všichni členové obdrží.

Article by Petr Vinický

Leave your comment