Excalibur v Mayrau opět nezklamal

86698035_185182446159432_6433990090355113984_n

15.2. bývá na Kladně vždycky veselo. Jarda Jágr slaví narozeniny a on dokáže objednat snad i počasí. Bohužel objednal sluníčko a teploty nad nulou, takže zimní Excalibur race byl spíše s přívlastkem krásně jarní.
Ve velmi atraktivním prostředí hornického skanzenu Mayrau si pro nás pořadatelé připravili krásnou trať, která měla, s výjimkou bahna, snad všechno. Prohlídku muzea, včetně pověstných hornických převlékáren a šachty, velmi rozmanitý lesní trail a hlavně spousty skvělých i nových překážek, kde prim hrálo dřevo a lano. Zapomeňte na kovové obludy, tohle byla absolutní souhra s přírodou. Překážky důsledně prověřily naší sílu, úchop a míření na terč. Náramek za absolvování všech překážek se ten den opravdu nedával každému. Komba, ježek, kolíky s kruhy či oštěp dělaly vše pro to, abyste si řekli, že i když je letní sezóna ještě relativně daleko, měli byste šlápnout do tréninku úchopu již dříve a rozhodně více.
Na své si přišlo i 60 dětí, pro které byla postavena vlastní trať a závodily ve třech kategoriích v obou pohlavích.
Osobně mě mrzí, že na takto kvalitní závod, který je na dosah od hlavního města, dorazí pouze cca 300 lidí. Série Excalibur Race totiž jasně dokazuje, že v OCR i kvalita překážek může mít navrch před kvantitou.

Tomáš Kučera

Article by ČAPS

Česká asociace překážkových sportů je nezisková organizace zastřešující v České republice sport mezinárodně známý jako OCR, v češtině nazývaný jako extrémní překážkové závody.

Leave your comment