ČESKÁ ASOCIACE PŘEKÁŽKOVÝCH SPORTŮ PRACUJE NA TOM, ABY BYLA UZNÁNA ČESKÝM OLYMPIJSKÝM VÝBOREM

default_COV

Po důležité metě, kterou bylo zařazení České asociace překážkových sportů (ČAPS) pod světovou asociaci překážkových sportů (FISO), se nyní pracuje na dosažení další. Tou je uznání ČAPS ze strany Českého olympijského výboru (ČOV) jako výlučného představitele OCR sportu na území České republiky.

Tato snaha není nijak samoúčelná. Možná se mnozí sportovci věnující se překážkovým závodům, nebo jejich kluby, dostali do situace, kdy chtěli žádat o sportovní dotace či granty a měli doložit, že aktivita, ve které reprezentují, je oficiálním sportem. Případně, pokud chtěli žádat o příspěvek na pravidelnou sportovní činnost, měli doložit počet registrovaných členů potvrzený nadřízeným tělovýchovným orgánem. V této chvíli se stále ještě nemají o co opřít. Ale potvrzení asociace u ČOV bude právě tím, co sportovcům umožní podmínky splnit.

Kristína Málková, prozatímní místopředsedkyně ČAPS, k tomu říká: „Snažíme se věci posouvat kupředu a zjednodušit sportovcům a jejich klubům život. Bohužel ne vždy to je stejně zábavné jako vlastní sportovní nebo tréninková činnost, ale bohužel to bez „úředničiny“ v současné době nejde.“

„Jednou z podmínek pro uznání asociace Českým olympijským výborem je právě prokázání, že svaz/asociace je výlučným představitelem sportu v dané zemi. Zde je vidět, jak moc důležité bylo pracovat na splnění podmínek mezinárodní asociace FISO a získání certifikátu členství,“ doplnil Petr Vinický, prozatímní předseda ČAPS.

Mezi další podmínky pro uznání u ČOV patří mimo jiné prokázání, že je spolek založen na demokratických zásadách, vyvíjí svoji činnost v souladu s Olympijskou chartou a Stanovami ČOV, případně s předpisy mezinárodní federace, jejíž je členem, a právními předpisy ČR. Nejen proto se už nyní pracuje na uspořádání členské schůze, na které bude, jak jsme předem deklarovali, voleno vedení na základě představených vizí.

Pokud chcete i vy být součástí, využívat možnosti čerpání dotací na registrované členy a partnerské slevy, ale hlavně chcete mít možnost aktivně ovlivňovat budoucnost naší překážkové scény, neváhejte a staňte se členy ČAPS!

Article by ČAPS

Česká asociace překážkových sportů je nezisková organizace zastřešující v České republice sport mezinárodně známý jako OCR, v češtině nazývaný jako extrémní překážkové závody.

Leave your comment