1. EOSF Board meeting 2020 – zápis

1eosf-meeting

První červencový den nebyl jen prvním dnem prázdnin, ale taky dnem, kdy se konal první letošní virtuální meeting představenstva EOSF (European Obstacle Sports Federation), kterého jsme se také zúčastnili.

Nebyla to debata plná dojmů z ME a plánů do budoucna, jak se ještě před pár měsíci očekávalo. Korona krize si pohrála s osudem na všech úrovních a OCR toho nebylo nijak ušetřeno. Mnoho věcí se muselo změnit, na jiné přibylo více času na dokončení.

Pojďme si tedy na následujících řádcích shrnout nejdůležitější body programu.

Mistrovství Evropy v OCR

Jak již většina z vás ví, závod byl odložen z výše zmíněného důvodu už před několika měsíci, a to o rok a na stejnou lokalitu, tedy Val di Fiemme. Pro závodníky, kteří byli kvalifikováni na ME 2020, máme dobrou zprávu. Vaše kvalifikace se přenáší i na rok 2021. Pro ty, kteří se teprve plánují kvalifikovat, musíme přepracovat seznam kvalifikačních závodů ve spolupráci s organizátory a vynasnažíme se ho zveřejnit ještě během tohoto léta. Ačkoliv je v této době velmi těžké cokoliv plánovat, vybrat kvalifikační závody na svém území a jejich kritéria je v kompetenci každé asociace, a i my se budeme snažit připravit alespoň základní kostru ze zatím dostupných informací, kterou budeme přizpůsobovat aktuální situaci.

Obnovení registrací na ME 2021 je plánováno po letních prázdninách. Organizační výbor tvrdě pracuje na obnově a implementaci nových požadavků od italské vlády.

Nyní snad už můžeme prozradit alespoň to, že týmový závod nebude pojat jako štafeta, ale tým poběží společně od začátku do konce. Podobný formát byl úspěšně použit například na ME Spartan Race v Alleghe nebo Morzine.

Dopady koronaviru

V evropském měřítku je obtížné cokoliv plánovat s větším předstihem. Zejména mezinárodní závody, u kterých hrozí omezení některých účastníků z důvodu nevycestování. Závody Spartan Race v Americe byly restartovány teprve nedávno. Stejně jako CEU série závodem v maďarském Orfú. Pro zajímavost, velký problém má například švédský pořadatel Toughest, kde i přes souhlasné stanovisko zhruba před 2 měsíci a poměrně otevřený přístup švédské vlády stále nemají závody zelenou. A takových sérií je mnohem více.

Změny v EOSF

Jednou menší změnou je zrušení pracovních komisí, které byly zaměřeny na pravidla, bezpečnost, sportovní komise atd. Ty budou transformovány do komisí na úrovni FISO (Féderation International de Sports Obstacles), aby se netříštil celý proces a vzájemná spolupráce.

Od ledna 2021 je také odsouhlasen roční poplatek z každé organizace podle velikosti členské základy. Jedná se o delší dobu plánovaný krok od EOSF, který počínaje lednem 2021 bude uveden v život a bude platný pro každou členskou organizaci. Tedy i pro ČAPS.

Virtuální závod

FISO se zařadilo po boku dalších závodů a sérií a připravilo svůj virtuální závod, v rámci kterého je možné soutěžit v globálním měřítku. Více informací na www.ocr-europe.org/events

To je vše ze souhrnu nejdůležitějších bodů z jednání EOSF.

Brzo vám přineseme další novinky či zajímavosti z OCR světa.

Tým ČAPS


Article by Petr Vinický

Leave your comment